Sobota – 02.10, 14:00, SIC BWA Wrocław

Gwar przystanków tramwajowych i autobusowych, klekotanie przejść dla pieszych, dzwonienie hamującego przed rozpędzającymi się autami tramwaju czy raczej śpiew ptaków w podwórku przy dawnym banku, nasłuchiwanie stukających naczyń w socrealistycznych mieszkaniach podczas „krawężnikowania” przed seansem w DCF-ie?

Co możemy usłyszeć na Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej? A raczej – czego tu nie usłyszymy! Na początku września wyszliśmy w partnerstwie z “Innym Centrum”, pod kierunkiem Daniela Brożka i Roberta Losiaka, przewodników związanych z Pracownią Audiosfery Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego na Plac Kościuszki, tym razem uzbrojeni i uzbrojone w rekordery, którymi z mieszkańcami i mieszkankami nagrywaliśmy charakterystyczne dla tej części miasta dźwięki.

Dokonaliśmy pomiarów natężenia dźwięków, by przekonać się czy i jak źle jest nam pod kątem hałasu na KDM-ie, ale wróciliśmy też w rozmowach do wspomnień dawnych dźwięków Placu Kościuszki. Z czym kojarzą nam się dziś te przestrzenie, a czego już w nich nie usłyszymy?

Efektem spaceru jest stworzona wspólnie „mapa dźwiękowa” KDM-u, której papierowe wersje rozdamy uczestnikom i uczestniczkom działania oraz wszystkim chętnym w trakcie premiery w SIC BWA Wrocław na Placu Kościuszki.

Wydarzenie realizowane jest w partnerstwie z „Innym Centrum” i Galerią SIC! BWA Wrocław.