Sobota – 24.09, 11:00-13:00, Przejście Dialogu, ul. Świdnicka 19

Warsztaty kreatywno-edukacyjne, na których historyczka sztuki Aleksandra Podlejska opowie o elementach i dekoracjach tworzących architekturę na przestrzeni epok.

Uczestnicy_czki dowiedzą się, czym są m.in tytułowy pilaster i herma, a także spróbują wspólnie przyjrzeć się wrocławskim budynkom (tym z dawnych lat, ale też powojennym i całkiem współczesnym), rozpoznać je i odnaleźć na nich opisywane podczas warsztatów elementy. Wszyscy będą mieli okazję stworzyć na papierze swój własny budynek, a następnie złożyć go z gotowych elementów, na które składać będą się nie tylko okna i drzwi, ale również omawiane architektoniczne detale.

Dzięki warsztatom poznamy zasady kompozycji i konstrukcji określonych obiektów oraz, mamy nadzieję, lepiej zrozumiemy skąd takie a nie inne elementy, często bez pozornego związku z całością budynku, znajdują się na ich elewacjach. Na wspólne budowanie z papieru i tektury zapraszamy młodzież i przede wszystkim – osoby dorosłe. Spotkanie będzie tłumaczone na język ukraiński.

Zapisz się na warsztaty: Pilaster, herma i dom z papieru

Wydarzenie partnerskie z Przejściem Dialogu (Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego).