Niedziela – 03.10, 21:00, Klubokawiarnia Recepcja

Trzecim elementem współpracy z Innym Centrum wokół tematu dźwięków Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej jest specjalny koncert Marty Koniecznej i Michała Wdowikowskiego, występujących jako Faking Jazz Together.

W przestrzeni Recepcji, serca podwórka Ruska 46, duet zaprezentuje kompozycję wykorzystującą nagrania terenowe, wykonane podczas wrześniowego spaceru. Łącząc je z dźwiękami syntezatorów i gitar, Konieczna i Wdowikowski przeniosą nas w audiosferę miejsca, w którym realne spotyka się z wyobrażonym.

Faking Jazz Together

Marta Konieczna

ukończyła licencjat na Akademii Muzycznej w Łodzi, studia magisterskie kontynuuje na wrocławskiej muzykologii. Redaktorka i autorka w magazynie „Glissando”, związana z kolektywem „Progrefonik”. Publikowała również na łamach „Ruchu Muzycznego”, „Dwutygodnika” oraz „Krytyki Politycznej”.

Michał Wdowikowski

muzyk, fotograf związany ze sceną muzyczną Gorzowa Wielkopolskiego i Wrocławia. Na co dzień studiuje psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim. W artystycznych poszukiwaniach konfrontuje brzmienie akustycznych instrumentów lub nagrań polowych z elektroniką. W przeszłości imał się grania muzyki popularnej z Królem i Oxford Drama. Obecnie grywa w zespole Młyn, Rzabka oraz solowo.

Wydarzenie realizowane jest w partnerstwie z „Innym Centrum” i Strefą Kultury Wrocław – Recepcją.