Piątek – 30.09, 22:30, Czuła Jest Noc, ul. Kolejowa 8

Tradycją MIASTOmovie są występy najciekawszych twórców i twórczyń wrocławskiej sceny muzycznej. Nie inaczej będzie w tym roku – w Klubie Festiwalowym zagra Pablo Frizzi.

Ukrywający się za tym włosko brzmiącym pseudonimem Paweł Gałecki już od kilku lat dzieli się ze światem swoimi utworami łączącymi cechy ambientu, synth wave i acidu. To orędownik kultury kasetowej i oldschoolowych syntezatorów. Wypadkową tych fascynacji jest muzyka zanurzona w analogowej nostalgii, czasem przybierająca formę tanecznych struktur (jak na kasecie Uwięzienie Koloru, wydanej w 2018 przez K-HOLE TRAX), innym razem dryfująca po spokojnych, rozmytych dźwiękowych falach (świetne „Down Below” z 2021 roku).

Z początkiem roku, we własnej wytwórni „Children Of The Vortex”, wydał nowy album, zatytułowany „Soul Science”. Nie możemy się doczekać jego koncertu podczas MIASTOmovie i dźwiękowej podróży, w którą zabierze nas Pablo Frizzi!