Oprowadzenie po wystawie: „Pole Regeneracji. Wystawa o Wrocławskich Polach Irygacyjnych”

Czwartek – 30.09, 17:00, Galeria Dizajn BWA Wrocław – Żyjnia

„Pole Regeneracji” to wystawa o Wrocławskich Polach Irygacyjnych – terenach o niezwykłym potencjale regeneracyjnym, powstałych na skutek działalności człowieka. Na wystawie prezentowane są prace, których tematy krążą wokół wątków projektowania rezyliencji (odporności systemowej), kontinuum (Breslau-Wrocław) oraz rozwiązań opartych o przyrodę, co doskonale uzupełnia zestaw zagadnień, którymi podczas 9. edycji MIASTOmovie zajmujemy się pod hasłem „Przesilenia”.

Pokaz filmów „Urban view – człowiek w mieście”

Piątek – 01.10, 21:00, Recepcja

Short Waves Festival wraz z wybranymi dokumentami z sekcji konkursowej „Urban View”, po raz kolejny zagości na MIASTOmovie. Tym razem architektura, miasto i relacje między mieszkańcami/kami a przestrzenią nie były jedyną inspiracją dla twórców wyselekcjonowanych filmów krótkometrażowych. Pandemia stała się dla filmowców momentem, w którym przyglądają się miastu z perspektywy makro i mikro, analizując miejską rzeczywistość pod względem wzrastających nierówności ekonomicznych, alienacji życia społecznego w lockdownie, materialistycznego podejścia do badania tkanki miejskiej.

Premiera mapy dźwiękowej „Inne Spacery: Słuchajmy KDMu – spacer dźwiękowy”

Sobota – 02.10, 14:00, SIC BWA Wrocław

Co możemy usłyszeć na Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej? A raczej – czego tu nie usłyszymy! Na początku września wyszliśmy w partnerstwie z “Innym Centrum”, pod kierunkiem Daniela Brożka i Roberta Losiaka,  na Plac Kościuszki, tym razem uzbrojeni i uzbrojone w rekordery, którymi z mieszkańcami i mieszkankami nagrywaliśmy charakterystyczne dla tej części miasta dźwięki. Efektem spaceru jest stworzona wspólnie „mapa dźwiękowa” KDM-u, której papierowe wersje rozdamy uczestnikom i uczestniczkom działania oraz wszystkim chętnym w trakcie premiery w SIC BWA Wrocław na Placu Kościuszki.

Koncert: Słuchajmy KDMu

Niedziela – 03.10, 21:00, Klubokawiarnia Recepcja

Trzecim elementem współpracy z Innym Centrum wokół tematu dźwięków Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej jest specjalny koncert Marty Koniecznej i Michała Wdowikowskiego, występujących jako Faking Jazz Together. W przestrzeni Recepcji, serca podwórka Ruska 46, duet zaprezentuje kompozycję wykorzystującą nagrania terenowe, wykonane podczas wrześniowego spaceru. Łącząc je z dźwiękami syntezatorów i gitar, Konieczna i Wdowikowski przeniosą nas w audiosferę miejsca, w którym realne spotyka się z wyobrażonym.