Sobota – 30.09, 20:00, Kino Nowe Horyzonty

W dyskusji po filmie W Ukrainie”, która współorganizowana jest wraz z Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu – moderator, Kacper Kępiński oraz architektka z Dniepru Kateryna Kozlova, historyczka i badaczka życia codziennego Joanna Hytrek-Hryciuk oraz reżyser Piotr Pawlus postarają się uchwycić specyfikę codziennego funkcjonowania w permanentnych niedoskonałościach oraz tymczasowo odtwarzanej architektury.

Chwilowo odwrócimy nasz wzrok od dyskutowanych niemal od momentu eskalacji wojny w Ukrainie, na łamach branżowych (i nie tylko) portali, różnych pomysłów na tzw. dużą odbudowę Ukrainy czy konkretnych propozycji dla konkretnych miast, by poświęcić uwagę codziennym, podejmowanym w ekspresowym tempie i realizowanym doraźnie strategiom odtwarzania miejsc zdatnych do mieszkania.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu rozmówczyń i rozmówców dowiemy się więcej o wyzwaniach nie tylko projektowych, ale i prawnych czy ekonomicznych, z którymi zmagają się osoby podejmujące samodzielne działania na rzecz odbudowy, a także prześledzimy taktyki współpracy oraz oddolnego wspierania procesów reperowania zasobu mieszkaniowego.

Rozmowa towarzyszyć będzie projekcji filmu

„W Ukrainie”

Wydarzenie realizowane we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu

Wstęp wolny.

Dyskusja będzie streamowana, dostępne będzie tłumaczenie na język angielski.