Czwartek – 29.09, 17:30-19:00, Barbara, ul. Świdnicka 8b

Małgorzata Kuciewicz, współzałożycielka warszawskiej projektowo-badawczej grupy Centrala, w swoim wystąpieniu prześledzi taktyki ukrywania tego, co „brzydkie” i niemile widziane na tyłach i obrzeżach miast.

Procesy estetyzacji przestrzeni publicznej, zwłaszcza tych centralnych i reprezentatywnych, często związane są m.in. z nadmiernym porządkowaniem roślinności czy wypychaniu zwierząt funkcjonujących w miastach, przez likwidację dzikich terenów przez lata rozrastających się w zapomnianych i niezabudowanych miejscach. Eliminacja chaosu i tego, co bywa uznawane za niechciane, doprowadza więc „przy okazji” do czyszczenia przestrzeni ze spontaniczności tworzenia się natury. Podczas spotkania zastanowimy się, jak z szacunkiem dla nieludzkich mieszkańców naszych miast, ale jednocześnie przy społecznej akceptacji, dbać o budowanie zrozumienia dla różnorodności występujących w nich estetyk. Wydarzeniu towarzyszyć będzie rozmowa z publicznością.

Wydarzenie partnerskie z Wrocławskim Instytutem Kultury.

Wstęp wolny.