Środa – 27.09, 19:35, Kino Nowe Horyzonty

Niedoskonałość to zaleta czy wada? Jak zaakceptować to, co celowo niekompletne lub przypadkowo niezaplanowane? W trakcie spotkania towarzyszącemu otwarciu festiwalu, wspólnie zastanowimy się nad miejskimi wymiarami niedoskonałości.

Moderujący rozmowę popularyzator miejskości Łukasz Harat wraz z socjolożką miasta Martą Smagacz-Poziemską i architektem Mikołajem Smoleńskim, zaprosi do dyskusji Was – obecną w sali kinowej publiczność. Wspólnie spróbujemy stworzyć katalog nie zawsze akceptowanych, ale często niezbędnych dla życia w mieście “niedoskonałośći”, czy to architektoniczno-urbanistycznych, czy społecznych czy przyrodniczych.

Zaprosimy Was też do stworzenia archipozytywnego manifestu, wzywającego do akceptacji miejskich niedoskonałości, traktowania architektury jako nieskończonego kontinuum porażek i rozczarowań oraz wyrozumiałości względem ubytków i niedociągnięć projektowych. A co za tym idzie, zastanowimy się czy nie pokładamy w architekturze zbyt wielu oczekiwań, zbyt często nie oczekujemy, że rozwiąże zbyt wiele problemów.

Dołączcie do nas w tym wspólnym wyzwaniu!

Rozmowa towarzyszyć będzie projekcji filmu

„Robin Hood Gardens”

Wstęp wolny.