Niedziela – 01.10, 10:30, start: przystanek MPK „Tramwajowa” – pod kawiarnią WUWA

Zapraszamy na wspólne odwiedziny w największym wrocławskim skłocie, który nie tylko pełni funkcję mieszkalną, ale jest także miejscem wielu działań społecznych i kulturalnych, ośrodkiem wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności, ogrodem społecznościowym czy udostępnia mieszkania interwencyjne dla Kultury Równości.

Jak wygląda budynek od środka? Co jedzą skłotersi? Czy skłot jest miejscem bez zasad? Dlaczego jego mieszkańcy i mieszkanki nie zamierzają brać kredytu na własne mieszkanie? Czy zajmą nasze mieszkanie jak wyjedziemy na wakacje? Jak piszą sami członkowie i członkinie kolektywu Hulajpole: „Wiemy jak bardzo nurtują Was te pytania, widzimy jak dużo ich jest w dyskusjach internetowych. Chętnie odpowiemy na nurtujące Was pytania, albo i nie – ale i tak warto przyjść!”.

Zmierzymy się wspólnie z wyobrażeniami o skłotach, stereotypowymi ich przedstawieniami w mediach i powszechnej narracji przeciwników tej formy zamieszkiwania. Poznamy też praktyczne rozwiązania budowlane czy techniczne, jakie wykonali i wykonały osoby zamieszkujące Hulajpole, by dostosować budynek do swoich potrzeb.

Do udziału zachęcamy szczególnie osoby, które zawsze chciały skłot odwiedzić, ale objawiały się samodzielnie do niego wybrać.

Lista osób uczestniczących i lista rezerwowa są pełne! Dziękujemy!

Wydarzenie realizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki