WYBIERZ MIASTO:

IDEA

MIASTOmovie: poz


Zapraszamy na pierwszą edycję „MIASTOmovie: poz”! 

Jest to projekt rozwijający ideę „MIASTOmovie: wro”, który stworzony został przez Wrocławską Fundacje Filmową. Jego głównym celem jest wykorzystanie rosnącego potencjału kina dokumentalnego do rzeczowej dyskusji o tematyce miejskiej na przykładzie Poznania. Poprzez „MIASTOmovie: poz” wykreujemy w śródmieściu przestrzeń do spotkania mieszkańców z ekspertami i aktywistami miejskimi, a co za tym idzie – przełożymy debatę przy filmie na działania angażujące użytkowników miasta.

Pierwszą edycję poznańskiej wersji MIASTOmovie poświęcimy trzem miejskim zagadnieniom. Pokażemy trzy filmy dokumentalne opisujące problemy współczesnych metropolii – estetykę miasta, handel oraz rolę rzeki. Kino stanie się punktem wyjścia do dyskusji na temat przestrzeni Poznania. Poprzez prezentowane filmy postaramy się wspólnie odpowiedzieć na pytania: czy we współczesnych miastach możliwe jest uporządkowanie przestrzeni publicznej? Jak mogłyby wyglądać nasze miasta gdyby przywrócić do życia utracone rzeki? Jaki wpływ na nasze miasta mają wielkie centra handlowe? Po każdym filmie odbędzie się otwarta debata z udziałem zaproszonych panelistów.

MIASTOmovie to jednak nie tylko film i debata. Podczas poznańskiej edycji odbędą się dwa wydarzenia towarzyszące: rozświetlenie Neonu Koguta, który w wersji oryginalnej miał się pojawić na dachu Okrąglaka, ale nigdy nie został zrealizowany oraz piknik i pchli targ nad Wartą na cyplu przy moście Bolesława Chrobrego. 

 Do zobaczenia!

MIASTOekipa